<<Píšu>>

Povodně?...

9. června 2013 v 2:50 | Reader Of Mind
Zase jsem tu dlouho nic nenapsala a tak jsem se ted takle pozdě v noci (2.25) rozhodla, že to zase napravim. Spíš jsem se vlastně chtěla vypsat z tý špatný nálady co se mě drží jak mrak nad hlavou...

Jediný co mně krom' slov neštěstí, ztroskotaná doprava, škola pod vodou, odložené zkoušky, hnus, zima, déšť a moc vody, napadne je moje dětská myšlenka něco zachraňovat.

A sice... Jako malá, když jsem sledovala v televizi, všechny ty reportáže a fotky z povodní, tak sem vždycky přemýšlela nad tím, že na Sahaře a ostatních pouštích je vody moc málo a my ji tu máme přebytek. Už jsem si i představovala velké vrtulníky s ještě většími nádržemi jak nabírají vody tady u nás a vezou ji na saharu, kde s ní "zalijí" poušť a ta zmizí...
Zní to celkem zábavně, že? :-) Stejně si na to, ale vždycky vzpomenu. :D

Ale tak, se zase vrátíme nohama na zem, pěkně do reality. Jelikož jsou povodně (nebo byly, když už to ustává), tak naše drahá škola je pod vodou. Konkrétně jen jeji sklepy, ale nikdo se do Š(s)tětí, vlastně ani ze něj min. týden nemohl dostat. Tak k mé neradosti se mi odložili zkoušky. Tímto si prodloužim o týden školu, zkoušky které jsem již mohla mít za sebou. Ale což, řeknete si, že bude víc času na učení. Houbelec, to bych to nesměla být já! :-)


Další věc, co mne napadne jsou mé milované Benátky a jejich vidina do budoucna (viz. dole). Ovšem musím zmínit, že mne ta představa dost děsí. Tak nádherné historické město, může skončit pod vodou, jako bájná Atlantida...
https://www.e-education.psu.edu/files/earth540/image/floodVenice.jpg
Toť vše, vykecala jsem se a je mi "lépe" (alespoň na chvilku :-).

Koncert Dymytry

8. dubna 2013 v 23:22 | Reader Of Mind
Tak jelikož se snažím to tu trochu oživit, tak jsem se rozhodla napsat článek o koncertu kapely Dymytry.


Ve zkratce o kapele:
  • česko-ruská kapela
  • svůj styl označují jako psy-core
  • hrají od roku 2004
  • na svém kontě mají 3 alba (Psy-Core, Neser! a Neonarcis)

Členové:
  • Jan Macků - Protheus (zpěv)

  • Jiří Urban ml. - Dymo (kytara) /mimocodem je to syn Jiřího Urbana - zakladatele Arakainu/
  • Artur Mikhlailov - R2R (basová kytara)
  • Jan Görgel - Gorgy (kytara)
  • Miloš Meier - (bicí) /má sólový projekt Drumming Syndrome a hraje v mnoha kapelách např. Noid - více zde)
A konečně ke koncertu!

Koncert se konal v Táborském Mileniu - kde je skvělý prostor a vypadá to tam skvěle. Jako předkapela vystoupili Hand Grenade (BandZone), kteří hráli něco kolem 1h a byly skvělí - jednou budou hvězdy, řekla bych. A pak začali hrát očekávaní Dymytry (čekali jsme pod podiem asi 15 minut, aby jsme měli vůbec šanci být někde v předu:D). Okamžitě to rozjeli a táhli celý koncert v naprosto skvělém duchu. Pokud jste se ohlédli dozadu, tak byste našli jen málo lidí, kteří
by odolali a nepařili. Zazněli snad všechny skvělý "fláky" včetně magické Pod Nuselákem - sice balada, ale metalové publikum z ní bylo nadšené a není divu!
Pod Nuselákem →

Ještě musím dodat, že jsem byla naprosto uchvácená ze strun na Arturově base - zářili neonovou zelenou barvou
a vypadalo to fakt božsky!
A závěr? Šla bych na ně snad stokrát, ať už kvůli skvělé hudbě, ale hlavně kvůli atmosféře, která po celý koncert panovala. Navíc kapela byla tak ochotná a fotila se s fanoušky - a že jich bylo! Stála se na ně řada jak na banány:-)


a na úplný konec přidávám pár fotek co jsem pořídila, díky všem co to dočetli! (ikdyž vím, že jich mnoho nebude:D)

Miloš Meier při sólu

Opuštěné bubny po skončení koncertu

A na tuhle jsem obvzlášť hrdá! :-)

Co nás ve škole neučili?

22. února 2012 v 21:27 | Reader Of Mind
Myslím, že nás toho neučili mnoho. Ono je to vlastně ani nemožné naučit se toho tolik. Z vlastní zkušenosti vím, že čím sem starší, tím víc co mne opravdu zajíma a také bych se chtěla naučit mnoho věcí, což opravdu nelze. Jednak učení na maturitu a pak už je to nespočet věcí o které se zajímáme a chceme je umět (jako například hrát skvěle na kytaru, zvládat malbu i kresbu, napsat dobrou knihu nebo jen povídku a báseň). Asi by nás měli naučt, jak tohle vše skloubit a nezahodit všechny naše zájmy. Proč nepsat knihy, hrát na kytaru a zárověn malovat?
Já osobně se přesně o tohle snažím. Na kytaru už hraji obstojně, malovat a kreslit také zvládám, jen ten mít ten čas a dohnat to k lepšímu. Občas si ,,fňukám", že kytaru vytáhnu jednou za měsíc a jen si zabrnkám, ale s tím se holt nedá nic dělat. :-)
Takže, milí učitelé naučte nás, jak mít více času a energie!

Tma.. jako v pytli...

12. února 2012 v 14:02 | Reader Of Mind
Poslední dobou tu "tmu jako v pytli" cítím kolem sebe.. né, že bych byla na zhrucení nebo tak nějak. Já sem vlastně ve své podstatě šťastná, jen mi "něco" chybí. To něco, je něco co by do mého života přineslo trochu světla. A já mám jasné představy o tom co mi vlastně chybí. Jen kdyby vše fungovalo, tak jak si představuji..

Možná je to moje vina,
možná je však cizí.
Tma,
co, jentak nezmizí!


Snad jen musím počkat na lepší zítra. Na lepší okolní svět..! :)

Zavržený

12. února 2012 v 13:47 | Reader Of Mind
Včera jsem dočetla nádhernou knihu. Becca Fitzpatrick - Zavržený. Je o padlém andělovi jménem Patch, který se zamiluje do lidské dívky Nory. Knížku jsem zhlta za necelé dva dny. Byla mi doporučená a já jí vřele dopuručuji dál. Má ještě další svě pokračování Crescendo a Ticho. Těším se až si je v knihovně půjčím..:-) Ještě chci něco dodat, doufám, že si toho jak je tato kniha skvělá nevšimne nějaký filmař v Americe a nezkazí mi moje přestavy o tom, jak vypadají postavy a vůbec vše co se v knize odehrává.. Stejně jako se to stalo u Stmívání - podle mě jsou knihy pořád skvělé, ale film jim tu "hodnotu" trochu srazil.

Ať je lepší, než tenhle..

31. prosince 2011 v 17:38 | Reader Of Mind
Nevím, jak pro vás, ale pro mě to byl celkem nepříjemný rok.. né vždycky ale většinou ano. Bolestivé události, životní chyby, které se v závěru roku snažíte napravit, ale nakonec zjistíte, že je to k ničemu. Ano i takový sem měla rok. Ale tohle nikoho z vás nezajímá, tak to nechám být.:)

Všem přeju do nového roku 2012 hodně štěstí, lásky, odpuštění (to hlavně!). A těm co letos (jako já:) dělají maturitu, tak ať ji úspěsně zvládnou a také ať je přijmou na vysněnou vysokou!

If you had a bad day..

28. prosince 2011 v 23:31 | Reader Of Mind
Chtěla bych něco napsat, něco hodně "důvěrného". Pokud nechcete číst výlevy, tak to radši ani nečtěte - s jistotou vím, že to bude jen další "citovka".

První prezident.. odešel

19. prosince 2011 v 15:31 | Reader Of Mind
Jistě jste si této smutné zprávy všimli.. Je to opravdu moc smutné, podle mého to byl jediný člověk v naší zemi, který s námi měl dobré úmysly - myslím tím mezi politiky. Ale co se dá dělat, nikterak tomu nezabráníme. Bohužel..

Když začnu vzpomínat na dobu, kdy ještě byl náš prezident, tak si vybavuji jen to, že se mi jako dítěti líbil a při volbách, kdy mu končilo volební období sem chtěla aby byl náš prezident pořád. Myslím, že takový dojem děti na pana Klause nikdy mít nebudou.
Přidám se k pietě a pro našeho opravdového pana prezidenta posílám tam nahoru písničku, která je od jeho oblíbené zpěvačky..Suzanne Vega. :-) Mimo jiné měl rád hlavně rock'n'roll, například Rolling Stones. Náš první a poslední rockenrollový prezident. Tato muzika včera zazněla na radiožurnálu (kde se tento styl opravdu nehraje..), předháněli se tak jeho přátelé, kteří pro něj nechávali hrát jeho oblíbené písně.
A tady je Suzanne Vega - Luka pro pana prezidenta ↓
Nebudu tu nic vypisovat z wikipedie, toho teď budou stejně plné všechny blogy..:)

Maska

5. prosince 2011 v 15:57 | Reader Of Mind

Maska? Může být obyčejná - z plastu, papíru... a nebo to může být maska imaginární. Znáte ten pocit, kdy vám přijde, že vám dotyčný člověk neukáže své opravdové já? Neodhodí tu masku.. vy ho sice vydíte a myslíte si, že ho znáte. Ale to si opravdu jen myslíte :-)..


Maska je kulturní předmět, jímž si člověk maskuje či zakrývá obličej nebo jeho část. Maska tak zakrývá totožnost svého nositele a zpravidla předstírá nebo propůjčuje nějakou jinou.

Nejstarší zachované masky sloužily k zakrytí obličeje mrtvého člověka. O smyslu tohoto obyčeje, který zachovávali ještě staří Egypťané, existují různé hypotézy. Podle jedněch měla maska zakrýt rozklad těla a zachovat zemřelému slavnostní vzhled. Podle jiných ho měla chránit před démony, připodobnit jeho předkům a podobně.

Divadelní masky, v řeckém a později i římském divadle samozřejmé, jednak skrývaly hercovu totožnost, vyjadřovaly však zároveň, že herec vykonává veřejnou funkci a nemluví sám za sebe. Masky také umožňovaly, aby jeden herec vystupoval v několika rolích, což bylo v antice běžné.

Také groteskní či karnevalová maska, kterou si účastníci připevňují na hlavu nebo drží před obličejem, sice zakrývá totožnost nositele, jejím hlavním účelem je ale překvapivý, žertovný nebo obludný zjev. Člověk v masce vstupuje do určité role, takže není zcela vázán běžnými konvencemi a může si více dovolit.

A pro mě nejzajímavější maska? Jelikož mě hodně zajímá umění tak asi (údajná) Agamemnonova maska.

Dracula

26. listopadu 2011 v 20:55 | Reader Of Mind

Když se řekne nejoblíbenější postava tak to u mě není žádný teď prosazovaný Cullen ani Potter, je to klasický Dracula od Brama Stokera!

Ať žije opravdový upír, který má tesáky a vše co k tomu patří. Osobně nemám nic proti upírům, ba naopak, ale ty rádoby příběhy kdy se člověk zamiluje do upíra mi trochu nesedí. Ano, je to super myšlenka. Já se, ale přesto radši budu držet těch "zlých" upírů.

Dracula:
Zajímavé je, že Bram Stoker si Draculu tak úplně nevymyslel. Příkladem mu byl Vlad III. Dracula. Podle moderních výzkumů Stoker o skutečném knížeti Vladovi mnoho nevěděl a svůj příběh sestavil z jiných legend nemající s Vladem nic společného. V Rumunsku spojení knížete s upírskými legendami nechápou - když už, považovali by ho naopak za bojovníka proti upírům.
- Žil v letech 1431 - 1476 a byl přezdívaný jako Napichovač. Tento valašský kníže proslul zejména svojí krutostí - jeho oblíbeným způsobem popravy bylo kruté, pomalé a bolestivé narážení na kůl. Tímto způsobem usmrcoval válečné zajatce, své politické oponenty i obyčejné zločince. Jindy údajně sezval všechny chudáky v zemi na svůj hrad na velkou hostinu. Všechny je upálil a prohlásil, že tím snížil chudobu v zemi a ukončil všem trápení. V záchvatu vzteku prý jednou pořezal svou těhotnou milenku natolik, že jí z břicha vyhřezl nedonošený plod.
 
 

Reklama